Wiadomości

Gorzów: 24-latka napadła obywatela Indii

28 października 2019, 16:05, red
fot. archiwum
W piątkowy wieczór 24-letnia mieszkanka Gorzowa napadła i znieważyła na tle narodowościowym 31-letniego obywatela Indii. Kobieta została zatrzymana przez policję. Grozi jej do 12 lat więzienia.

W piątkowy wieczór 25 października około godz. 22 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o tym, że przy ulicy Kolejowej został pobity mężczyzna. Policyjny patrol, który pojechał na miejsce ustalił, że 31-letni obywatel Indii został zaatakowany przez nieznaną kobietę.

- Kobieta początkowo używała ona wobec niego słów wulgarnych i znieważała na tle narodowościowym. Miała skłaniać 31-latka do opuszczenia terytorium Polski. W pewnym momencie kobieta uderzyła mężczyznę w twarz i gdy ten upadł, zabrała mu saszetkę z pieniędzmi w kwocie 500 euro, po czym uciekła – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Pokrzywdzony 31-latek z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Natomiast policjanci zaczęli szukać napastniczki. Już kilka ulic dalej patrol zauważył kobietę, która widząc funkcjonariuszy próbowała ukryć się w jednym z mieszkań. Szybko jednak została zatrzymana.

- 24-latka została przesłuchana i przedstawiono jej zarzut rozboju oraz znieważenia na tle narodowościowym. Do tych zarzutów się nie przyznaje. Policja oraz prokuratura będą wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Kobiecie grozi do 12 lat pozbawienia wolności – podkreśla Sławek.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości