Kiedy na gorzowskie bulwary wrócą lokale gastronomiczne?

27 października 2019, 16:50, ak
fot. Anna Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa i goście, którzy odwiedzają nasze miasto dopytują się, kiedy na bulwary w końcu wróci życie. A chodzi o otwarcie lokali gastronomicznych, które działały w niszach jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Terminów oddania lokali do użytku było już kilka.

Restauracje i puby na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie to było jedno z ulubionych miejsc gorzowian oraz gości, którzy odwiedzali nasze miasto. W weekend oba bulwary tętniły życiem, bo można było tam pójść na spacer, wypić kawę czy piwo, zjeść dobry obiad, a nawet potańczyć.

Jednak na czas remontu estakady kolejowej lokale musiały zawiesić swoją działalność - było to w maju 2017 roku. Pomimo tego, że pociągi jeżdżą już od czerwca 2019 roku po estakadzie i główne prace w niszach się zakończyły, to lokale wciąż nie zostały otwarte. Według pierwotnych zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych prace w niszach miały zakończyć się 16 czerwca 2018 roku, następnie miały być oddane w styczniu 2019 roku, a następnie we wrześniu. Jednak tak się nie stało.

Ankieta

Czy odczuwalny jest brak lokali gastronomicznych na gorzowskim bulwarze?

  • Tak82.18%
  • Nie13.95%
  • Nie mam zdania3.87%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1678

Dlatego też wielu gorzowian dopytuje się, kiedy będą mogli w końcu wrócić na bulwar do swoich ulubionych lokali. - Obecnie trwa jeszcze wykańczanie części pomieszczeń, odbywa się inwentaryzacja i pomiary w gotowych lokalach. Są one sukcesywnie przekazywane najemcom. Pierwszy najemca już we wrześniu dostał umowę wynajmu. W przypadku czterech kolejnych przedsiębiorców trwają formalności związane z przekazaniem nisz. Jednocześnie na bieżąco przygotowywane są dokumenty dla pozostałych dotychczasowych najemców, którzy nadal będą prowadzić działalność usługową i gastronomiczną na bulwarach. Wszystkie odnowione pomieszczenia chcemy oddać do końca roku – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jeżeli najemcy dostaną lokale jeszcze w tym roku, to i tak będą potrzebowali czasu na aranżację i wyposażenie pomieszczeń adekwatnie do swojej działalności. A to może oznaczać, że pierwsze lokale nie zostaną otwarte najwcześniej wiosną 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości