Wiadomości

Firmy nie chcą kupować działek przy ul. Dobrej

23 października 2019, 18:15, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa po raz kolejny wystawiły na sprzedaż tereny inwestycyjne przy ul. Dobrej. Jednak i tym razem nie ma chętnych do kupna działek, których cena waha się od 900 tys. zł do 2 mln 160 tys. zł. Do tej pory miastu nie udało się sprzedać ani jednej działki.

Miasto przygotowało dla inwestorów 11 działek o powierzchni blisko 21 hektarów przy ul. Dobrej w Gorzowie. Wszystko w ramach realizacji inwestycji pod nazwą „Zbrojenie terenów inwestycyjnych” wykonanej w ramach ZIT Gorzów. Przygotowanie 11 działek kosztowało 10 mln 630 zł, z czego dofinansowanie wynosiło aż 9 mln 34 tys. zł. Skąd taka kwota? Miasto musiało wykonać drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem drogowym, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągową, sieć kanalizacji deszczowej czy też doprowadzić elektrykę do poszczególnych działek.

Działki zostały przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorców z branży handlowej, transportowej, zajmującej się usługami biurowymi lub rzemieślniczymi. A także pod hale magazynowe. Jeszcze w czerwcu prezydent Jacek Wójciki zapowiadał, że działkami przy ul. Dobrej interesują się firmy i liczył, że będą one impulsem do rozwoju lokalnej gospodarki oraz przyciągną przedsiębiorców, który będą chcieli zainwestować w Gorzowie, a tym samym stworzyć nowe miejsca pracy.

Jednak do tej pory ani jedna działka nie została sprzedana. Kolejny przetarg na sprzedaż działek ma odbyć się w czwartek 24 października. Jednak i tym razem zakończy się fiaskiem, ponieważ żadna firma nie zgłosiła chęci udziału w nim i nie wpłaciła obowiązkowego wadium. W przetargu do sprzedaży zostało wystawionych 6 działek o różnej powierzchni i cenie. Najtańszą działkę można było kupić za 900 tys. zł netto, natomiast najdroższą za 2 mln 160 tys. zł netto. Kolejna próba sprzedaży odbędzie się w listopadzie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości