Raj dla psów na Górczynie prawie gotowy [zdjęcia]

23 października 2019, 14:11
fot. Ewa Iwańska, Urząd Miasta Gorzowa
Na ukończeniu są prace w parku Górczyńskim, gdzie powstaje „psia polana”, czyli miejsce aktywności i zabaw dla psów. Z nowego wybiegu właściciele wraz ze swoimi czworonogami będą mogli już korzystać na początku listopada.

„Psia polana w parku Górczyńskim” to projekt jednej z mieszkanek Gorzowa, który został złożony w ramach budżetu obywatelskiego 2019 i uzyskał poparcie innych mieszkańców. Według założeń jest to miejsce, w którym psy będą mogły bawić się ze swoimi właścicielami i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Prace związane z budową „psiej polany” prowadzi firma INSZY Krzysztof Chojnicki z Gorzowa za kwotę ponad 90 tys. zł.

Obecnie trwają prace nad montażem ostatnich elementów małej architektury takich jak drewniana wiata, tunel. Gotowe jest już ogrodzenie, nawierzchnia oraz część urządzeń zabawowych dla psów. Wykonawca ma czas do 31 października na zakończenie wszystkich prac, więc nowy wybieg będzie do dyspozycji zwierząt i ich opiekunów już na początku listopada.

Jak będzie wyglądać psia polana?

Na terenie nowego wybiegu dla psów zostanie ustawionych 8 elementów zabawowo-wyczynoych dla psów takich jak pochylnia ruchoma mała, skośnia mała prosta, pochylnia łamana mała, talerzyki, słupki do slalomu, skok przez płotek, skok przez oponę, kłody z wycinki oraz tunel z betonowych kręgów.

Do tego pojawią ławki, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody, skrzynka z dozownikiem na worki do odchodów oraz betonowe poidło dla psów. Będzie również tablica z regulaminem oraz możliwością umieszczania ogłoszeń, a także tabliczki na ogrodzeniu edukujące o sprzątaniu po swoich pupilach. W planach jest również częściowa wymienia nawierzchni trawiastej na piasek, natomiast w miejscach gdzie pojawią się elementy zabawowo-wyczynowe dla psów będzie żwir.

Fotoreportaż


1/5 Psia polana w parku Górczyńskim

1/5 Psia polana w parku Górczyńskim

2/5 Psia polana w parku Górczyńskim

2/5 Psia polana w parku Górczyńskim

3/5 Psia polana w parku Górczyńskim

3/5 Psia polana w parku Górczyńskim

4/5 Psia polana w parku Górczyńskim

4/5 Psia polana w parku Górczyńskim

5/5 Psia polana w parku Górczyńskim

5/5 Psia polana w parku Górczyńskim

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->