Mali inżynierowie w Gorzowie

22 października 2019, 16:23, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 i 21 w Gorzowie zostały otwarte pracownie Lego. Dzięki zestawom dydaktycznym z klocków swoje umiejętności matematyczno-przyrodnicze będą doskonalić tu sześciolatki z 28 przedszkoli z całego miasta.

Projekt „Inżynierowie w przedszkolu” obejmie w sumie 900 przedszkolaków. To dla nich powstały dwie profesjonalne pracownie Lego w Przedszkolu Miejskim nr 30 na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 3 na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. W zajęciach biorą udział sześciolatki z 28 miejskich przedszkoli.

– To bardzo innowacyjny projekt. Myślę, że dzięki temu nasze przedszkolaki mogą mieć poczucie tego, że przedszkole jest nieco inne i jeszcze bardziej ciekawe. Dzięki temu wzmacnia się w nich ciekawość świata, która zaowocuje w niedługiej przyszłości i pomoże im jeszcze szybciej odnaleźć się w otaczającym świecie – podkreśla Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich, wynoszącym ponad 280 tys. złotych. Specjalnie dla maluchów wyremontowano sale, zakupiono meble oraz tablice multimedialne. Po realizacji projektu przedszkola w dalszym ciągu będą mogły korzystać z pracowni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości