Wiadomości

Gorzów: Trzyosobowa rodzina podtruła się czadem

21 października 2019, 21:45, ak
fot. Joker Taxi
W poniedziałkowy wieczór trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko z objawami podtrucia się czadem zostały zabrane do gorzowskiego szpitala. Wszystko przez wadliwą termę gazową, która znajdowała się w jednym z mieszkań przy ul. Strzeleckiej w Gorzowie.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w poniedziałek 21 października około godz. 19 otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Strzeleckiej w centrum Gorzowa doszło do zatrucia się tlenkiem węgla trzech osób. Na miejsce została wysłana straż pożarna, karetka pogotowia, policja oraz pogotowie gazowe.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy dokonali pomiaru i potwierdzili, że z wadliwej termy gazowej ulatnia się tlenek węgla. W budynku odłączono gaz do czasu naprawy wadliwej instalacji.

- Trzy osoby zostały przewiezione do gorzowskiego szpitala z objawami podtrucia się tlenkiem węgla. To 49-letnia kobieta, 19-letnia dziewczyna oraz 5-letni chłopiec. Niestety w mieszkaniu nie było zamontowanej żadnej czujki czadu, która w porę zaalarmowałaby domowników. Dlatego też bardzo ważny jest montaż takiej czujki, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie znajdują się termy gazowe, które często mogą być niesprawne – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej

Straż pożarna przypomina, że tlenek węgla, to gaz bezwonny i bezbarwny, dlatego warto wydać kilkadziesiąt złotych, aby uratować życie swoje i swoich bliskich.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości