• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Motocykliści pożegnają sezon na ulicach Gorzowa

21 października 2019, 14:52
fot. archiwum
W sobotę na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów, a wszystko w ramach oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego. Tradycyjnie do naszego miasta zjadą fani jednośladów z całej zachodniej Polski. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

W sobotę 26 października ulicami Gorzowa przejadą tysiące motocyklistów, aby oficjalnie zakończyć sezon motocyklowy. Gorzowska impreza jest największym zlotem motocyklistów w zachodniej Polsce, podczas której fani jednośladów przejeżdżają we wspólnej paradzie ulicami miasta. - Z każdym rokiem ranga naszej imprezy rośnie i stała się już tradycją w Gorzowie. Cieszy nas to, że zarówno na rozpoczęciu sezonu, jak i na zakończeniu pojawia się coraz więcej motocyklistów z różnych części naszego kraju oraz zza granicy – przyznaje Jacek „Yapa” Sterżeń, organizator parady.

Motocykliści wystartują tym razem o godz. 12 z Bulwaru Zachodniego, gdzie również zakończą swój przejazd. Następnie w godzinach od 12.30 do 16 odbędzie się plenerowa, oficjalna część imprezy przy ognisku połączona ze zbiórką pieniędzy dla podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Kiełbaski będą sprzedawane za symboliczną 1 zł, natomiast cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na spełnienie marzenia 4 letniego Szymona, podopiecznego z Fundacji Mam Marzenie, który marzy o domku w ogrodzie w którym można układać klocki z liczbami.

Trasa przejazdu parady motocyklistów

Przejazd rozpocznie się o godz. 12 z ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim, następnie motocykliści pojadą w prawo na most Staromiejski, na rondzie św. Jerzego skręcą w ul. Grobla i wjadą na most Lubuski za kościołem przy ul. Woskowej. Dalej pojadą do ronda Kasprzaka, gdzie zawrócą i mostem Lubuskim przejadą przez rondo Santockie w kierunku ul. Podmiejskiej, dalej przez rondo Solidarności, ul. Pomorską i rondo Ofiar Katynia. Tam skręcą w prawo w ul. Walczaka i dojadą aż do ronda Gdańskiego

Następnie motocykliści skręcą w lewo na rondzie Gdańskim i pojadą ul. Górczyńską przez rondo Niepodległości aż do ronda Górczyńskiego, gdzie skręcą w lewo w ul. Piłsudskiego. Dalej będą jechać prosto, przez rondo Piłsudskiego aż do ul. Walczaka, gdzie skręcą w prawo i pojadą w dół ul. Walczaka do ronda turbinowego. Następnie skręcą w prawo w ul. Jagiełły, przejadą przez skrzyżowanie w kierunku ul. Chrobrego i dojadą do ul. Nadbrzeżnej, gdzie wjadą pod prąd od strony mostu Staromiejskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości