Wiadomości

Uwaga na gęste mgły

20 października 2019, 22:50, red
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat ostrzegający przed mgłą, która do poniedziałkowego poranka do godz. 8 rano może utrudniać widoczność kierowcom nawet do 100 metrów. Tym samym warunki do jazdy na drogach województwa lubuskiego będą bardzo trudne.

W niedzielę 20 października Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mgłach w województwie lubuskim. Alert dotyczy całego województwa, w tym Gorzowa.

Gęste mgły mają ograniczać widoczność kierowcom od 100 do 200 metrów. Alert obowiązuje od niedzieli 20 października od godz. 23 do poniedziałku 21 października do godz. 8 rano. W takich warunkach, zarówno kierowcy, jak i piesi proszeni są o ostrożność. Poza obszarem zabudowanym, gdzie widoczność może być gorsza, osoby piesze obowiązkowo powinny mieć odblaski.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości