Wiadomości

W Gorzowie powstanie sklep Leroy Merlin

18 października 2019, 16:50, red
fot. archiwum
Sieć Tesco likwiduje i sprzedaje najbardziej nierentowne sklepy w całej Polsce. Sprzedane zostało już pięć obiektów m.in. we Wrocławiu czy Lublinie. Natomiast w trakcie sprzedaży są kolejne obiekty, w tym Tesco przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Ma tam powstać hipermarket branży budowlanej Leroy Merlin.

Pod koniec lipca Solidarność skupiona przy Tesco informowała, że zlikwidowane ma zostać 8 dużych marketów w Polsce. Wśród nich znalazł się Gorzów Wielkopolski i hipermarket znajdujący się przy ul. Słowiańskiej. Do tej pory sieć Tesco sprzedało 5 dużych hipermarketów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie - powstaną tam sklepy sieci Kaufland.

Natomiast pozostałe trzy hipermarkety w Gorzowie, Gdyni i Bydgoszczy są w trakcie sprzedaży. Początkowo nieoficjalnie mówiło się, że przy ul. Słowiańskiej powstanie Carrefour. Jednak wiadomo już, że tak nie będzie.

Sieć marketów budowlanych Leroy Merlin Polska zapowiedziała właśnie, że planuje kupić trzy obiekty, których sprzedaż zapowiedziała sieć hipermarketów Tesco, wśród nich jest właśnie Tesco w Gorzowie. Obecnie transakcja pomiędzy Tesco, a Leroy Merlin Polska jest zatwierdzana przez UOKiK.

Jak podaje portal dlahandlu.pl nabyte obiekty, po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Planowane otwarcie nowych sklepów w Gorzowie, Gdyni i Bydgoszczy planowane jest na 2021 rok. Sieć Leroy Merlin Polska planuje wkrótce rozpocząć rekrutację pracowników do nowych sklepów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości