Kolejna szansa na wyjście z bezdomności [zdjęcia]

18 października 2019, 12:05, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W Gorzowie powstaje kolejne mieszkanie chronione dla osób, które chcą wyjść z bezdomności i rozpocząć swoje życie od nowa. W remontowanym obecnie lokalu swój nowy dom znajdzie pięciu mężczyzn.

Pierwsze mieszkanie chronione zostało uruchomione w Gorzowie w sierpniu 2017 roku. Spośród pięciu zamieszkałych tam mężczyzn, już trzech żyje na własny rachunek. Zostały im przydzielone mieszkania socjalne i prowadzą własne gospodarstwa domowe. Ich pokoje w lokalu chronionym zajęły kolejne pozytywnie rokujące osoby bezdomne.

Powstające mieszkanie chronione będzie gotowe już w listopadzie. Miejski lokal ma niemal 100 metrów kwadratowych; składa się z pięciu pokoi, wspólnej łazienki, dwóch toalet i kuchni.

- Osoby bezdomne, które znajdą tu schronienie, aktywnie włączają się w jego remont, co jest jednym z warunków przydziału lokalu. Mężczyźni pracują też zawodowo i sami będą ponosili opłaty za swój nowy dom – podkreśla Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta w Gorzowie.

Osoby, instytucje lub firmy, które mają możliwość i chęć przekazania materiałów budowlanych lub mebli, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 513 730 546 z gorzowskim streetworkerem Tomaszem Manikowskim, prezesem fundacji Dogonić Marzenia, który koordynuje projekt.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości