Wiadomości

Kolejna szansa na wyjście z bezdomności [zdjęcia]

18 października 2019, 12:05, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W Gorzowie powstaje kolejne mieszkanie chronione dla osób, które chcą wyjść z bezdomności i rozpocząć swoje życie od nowa. W remontowanym obecnie lokalu swój nowy dom znajdzie pięciu mężczyzn.

Pierwsze mieszkanie chronione zostało uruchomione w Gorzowie w sierpniu 2017 roku. Spośród pięciu zamieszkałych tam mężczyzn, już trzech żyje na własny rachunek. Zostały im przydzielone mieszkania socjalne i prowadzą własne gospodarstwa domowe. Ich pokoje w lokalu chronionym zajęły kolejne pozytywnie rokujące osoby bezdomne.

Powstające mieszkanie chronione będzie gotowe już w listopadzie. Miejski lokal ma niemal 100 metrów kwadratowych; składa się z pięciu pokoi, wspólnej łazienki, dwóch toalet i kuchni.

- Osoby bezdomne, które znajdą tu schronienie, aktywnie włączają się w jego remont, co jest jednym z warunków przydziału lokalu. Mężczyźni pracują też zawodowo i sami będą ponosili opłaty za swój nowy dom – podkreśla Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta w Gorzowie.

Osoby, instytucje lub firmy, które mają możliwość i chęć przekazania materiałów budowlanych lub mebli, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 513 730 546 z gorzowskim streetworkerem Tomaszem Manikowskim, prezesem fundacji Dogonić Marzenia, który koordynuje projekt.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości