Wiadomości

Uratowała życie noworodkowi

17 października 2019, 16:50, red
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
Funkcjonariuszka gorzowskiej straży miejskiej wracała po służbie do domu. W mieszkaniu sąsiadów usłyszała krzyki. Kiedy weszła do środka, okazało się że dusi się miesięczny noworodek. Kobieta od razu udzieliła pierwszej pomocy i tym samym uratowała życie chłopca.

W środę 16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. O tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przekonali się sąsiedzi funkcjonariuszki gorzowskiej straży miejskiej.

Kobieta wracała w środę po służbie do domu. Kiedy wchodziła na klatkę schodową, usłyszała krzyki dobiegające z jednego z mieszkań jej sąsiadów. Zaniepokojona, weszła do środka, gdzie zastała rodziców z duszącym się noworodkiem. Dziecko było już sine.

Funkcjonariuszka od razu przystąpiła do udzielania pomocy i przeprowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową u dziecka. Po chwili chłopiec odzyskał oddech. Przybyła na miejsce załoga pogotowia, przejęła dziecko i przewiozła do szpitala.

- Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy naszej koleżanki udało się uratować życie miesięcznego wcześniaka – podkreśla Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta straży miejskiej w Gorzowie.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości