Strajk nauczycieli z poślizgiem

15 października 2019, 19:09, red
We wtorek 15 października w całej Polsce miała się rozpocząć kolejna akcja protestacyjna nauczycieli. Jedna ostatecznie strajk został przełożony na następny tydzień. Przez ten czas ma odbyć się kampania informacyjna wśród nauczycieli, której zadaniem jest pokazanie co nie należy do obowiązków nauczyciela.

Gorzowscy nauczyciele wraz z pedagogami z całej Polski mieli rozpocząć we wtorek 15 października kolejną akcję protestacyjną. Tym razem miał to być strajk włoski. Jednak ostatecznie protest się nie rozpoczął i został przełożony.

- Dostawaliśmy liczne pytania od nauczycieli i dyrektorów, którzy wyrażali zaniepokojenie, że związek nie przyjął uchwały w sprawie protestu. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że włączający się w akcję nauczyciele będą narażać się na szykany czy kary dyscyplinarne. Dlatego też we wtorek 22 października spotka się zarząd ZNP i przyjmiemy stosowną uchwałę, by oficjalnie rozpocząć protest – mówi w rozmowie z TVN24 Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Strajk włoski oznacza, że nauczyciele nie będą prowadzić żadnych zajęć pozalekcyjnych, wychodzić do kina czy teatru, a także jeździć na wycieczki szkolne. Dlatego też ZNP przez najbliższy tydzień zamierza prowadzić akcję informacyjną wśród nauczycieli, które z wykonywanych przez nich czynności nie są obowiązkowe i mogą odmówić ich realizacji.

- Czas rozpoczęcia protestu nie jest aż tak kluczowy jak to, że chcemy, by cała akcja trwała przez wiele miesięcy. Inaczej rządzący nie uświadomią sobie nigdy, że czasy nauczycielskiego wolontariatu odchodzą w niepamięć – podkreśla Broniarz na antenie TVN24.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości