Śmieciarze złapani przez fotopułapki

15 października 2019, 14:28, red
fot. archiwum
Od dwóch miesięcy straż miejska w Gorzowie dysponuje 4 fotopułapkami, które mają pomagać w walce z osobami, które zaśmiecają miasto. Dzięki nim udało się ukarać dwie osoby, za wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

W Gorzowie jak grzyby po deszczy "wyrastają" dzikie wysypiska śmieci. Najczęściej śmieci są wyrzucane na terenie Gorzowskich Muraw na os. Europejskim czy przy ul. Fabrycznej lub Wał Okrężny na Zawarciu. Jednak takich miejsc jest o wiele więcej i w różnych częściach miasta.

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły walczyć z osobami, które wyrzucają śmieci gdzie popadnie i kupiły cztery fotopułapki, które zostały przekazane do straży miejskiej. Gorzowscy strażnicy używają fotopułapek od 20 sierpnia.

- Dzięki fotopułapkom dotychczas zatrzymano dwóch sprawców zaśmieceń miasta. Są to wykroczenia z art. 145 kodeksu wykroczeń. Osoby te ukarano mandatami. Nie możemy zdradzić miejsc, w których zakładamy te urządzenia, ponieważ mają służyć do wykrywania osób, które wyrzucają śmieci w miejscach niedozwolonych – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie.

Najdroższe mandaty za zaśmiecanie miasta wynoszą 500 zł. Jeżeli ktoś nie przyjmie takiego mandatu, musi liczyć się z tym, że sprawa trafi do sądu, a wówczas może zapłacić 1000 zł grzywny oraz opłacić koszty postępowania. Natomiast osoby, które zaśmiecają miasto odpadami budowlanymi mogą otrzymać karę grzywny nawet do 5 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości