Wiadomości

Po pijaku uderzył w dwa auta i poszedł po piwo

15 października 2019, 13:01, red
fot. Lubuska policja
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który po pijaku uderzył samochodem marki opel w dwa zaparkowane pojazdy i śmietniki przy ul. Poniatowskiego i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Okazało się, że nietrzeźwy 32-latek poszedł na stację paliw po piwo.

W niedzielę 13 października przed godz. 20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Poniatowskiego kierujący osobowym oplem uderzył w zaparkowane pojazdy i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

- Policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że młody mężczyzna, prawdopodobnie nietrzeźwy, wjechał na osiedlową ulicę, po czym uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy i śmietniki. Zaraz po tym porzucił swojego osobowego opla i uciekł pieszo w nieznanym kierunku – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Patrol mając rysopis mężczyzny, od razu zaczął sprawdzać osiedlowe uliczki. Zaledwie kilkanaście minut później na pobliskiej stacji paliw policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wcześniejszemu rysopisowi. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna zaprzeczał, że jechał samochodem. Tłumaczył, że do miasta przyjechał autobusem, a na stację paliw przyszedł po piwo.

- 32-latek został przewieziony do komendy, miał przy sobie klucze od uszkodzonego opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a uszkodzony pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – mówi Śpiewak.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym 32-latek odpowie również za kolizje drogowe, do których doprowadził uderzając oplem w zaparkowane pojazdy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości