Wiadomości

Centrum Gorzowa dla mieszkańców, nie dla samochodów

15 października 2019, 10:34, red
fot. archiwum
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Spójna przestrzeń w przyszłości połączy nadwarciański bulwar z deptakiem na Sikorskiego i Hawelańskiej. Projekt „Centrum Gorzowa od-nowa” ma odpowiedzieć na potrzeby gorzowian, instytucji i przedsiębiorców z tego rejonu miasta.

Zakończyły się już etap wywiadów i spotkań z osobami korzystającymi z otoczenia Studni Czarownic oraz badania ruchu i parkowania. Teraz pora na propozycje różnych wariantów organizacji ruchu. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie wytycznych do docelowej przebudowy.

Pod koniec października w obrębie ulicy Hawelańskiej i Wełniany Rynek wprowadzona zostanie tzw. strefa zamieszkania. Prędkość poruszania się samochodów zostanie ograniczona do 20 km/godz. Na całej szerokości jezdni zostanie dopuszczony ruch pieszych, a parkowanie będzie możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Zmianie nie ulegną kierunki jazdy. Na fragmentach ulic, które już obecnie są deptakami, utrzymany zostanie zakaz ruchu. Obejmie on również dostawy, ponieważ miejsca przeznaczone i zarezerwowane do załadunku i wyładunku wyznaczone zostaną przed piekarnią oraz restauracją Dream Burger.

Na fragmencie ul. Wełniany Rynek zawężony zostanie pas ruchu pojazdów do szerokości 3,5 m. Pomogą w tym tymczasowe mobilne meble miejskie, które odgrodzą poszerzony chodnik po stronie północnej, ale również zabezpieczą chodnik po stronie południowej.

Sprawdzone zostaną też dwa sposoby uporządkowania parkowania: od 28 października do 14 listopada ograniczone zostanie parkowanie do pasa dla około 6 pojazdów, a od 15 do 30 listopada zostanie wprowadzony całkowity zakaz parkowania na tym odcinku.

Zmiany pojawią się również na dwóch podwórkach przy ul. Sikorskiego, gdzie wjazd będzie dostępny wyłącznie dla osób posiadających specjalne przepustki, wydawane przez Urząd Miasta.

- O wszystkich planowanych zmianach będziemy informować. Już teraz zapraszamy na spotkania podczas których podsumujemy zaproponowane rozwiązania. W okolicy Studni Czarownic będziemy:28 i 29 października w godz. 11-17, 30 października w godz. 11-15 i 15 listopada 11-17. Do dawnego klubu Myśli Twórczej “Lamus” zapraszamy 30 października, 8 listopada i 28 listopada o godz. 17 – mówi Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości