Wiadomości

Nauczyciele znów będą strajkować. Tym razem po włosku

14 października 2019, 19:10, red
fot. archiwum
We wtorek 15 października w Gorzowie, jak i w całej Polsce rozpoczyna się kolejna akcja protestacyjna nauczycieli. Tym razem będzie to strajk włoski, co oznacza, że nauczyciele będą wykonywali tylko to, co mają zapisane w karcie nauczyciela. Nie będzie więc zajęć pozalekcyjnych, wyjść do kina czy wycieczek szkolnych. Strajk jest bezterminowy.

Gorzowscy nauczyciele wraz z pedagogami z całej Polski strajkowali w kwietniu. Wówczas w całej Polsce w szkołach i przedszkolach nie odbywały się żadne zajęcia, a uczniowie mieli przymusowe wolne. Protest został jednak zawieszony tuż przed egzaminem maturalnym. Teraz nauczyciele wznawiają strajk, ale w zmienionej formule. Tym razem będzie to strajk włoski.

- Nauczyciele we wtorek 15 października rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego – mówił Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego podczas konferencji prasowej.

To oznacza, że nauczyciele nie będą prowadzić żadnych zajęć pozalekcyjnych, wychodzić do kina czy teatru, a także jeździć na wycieczki szkolne.

- Walczymy o zwiększenie nakładów finansowych na oświatę. Ale także podniesienie wynagrodzeń nauczycieli. Chcemy zmienić system finansowania nauczycieli, bo on jest po prostu zły. Dlatego od wtorku będziemy robić tylko to, co jest zapisane w karcie nauczyciela i w statucie szkoły – podkreśla Barbara Zajbert, przewodnicząca gorzowskiego oddziału ZNP.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości