Zakłócanie ciszy wyborczej w Gorzowie

13 października 2019, 12:30, red
fot. archiwum
Od samego rana trwa głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy Gorzowa oraz całego kraju mają czas na oddanie głosu do godz. 21. Do tej godziny również obowiązuje cisza wyborcza. Na ten moment Państwowa Komisja Wyborcza oraz Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie odnotowała 7 incydentów w całym województwie lubuskim.

Cisza wyborcza trwa od północy w sobotę 12 października aż do godz. 21 w niedzielę 13 października, kiedy zakończy się głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu, a lokale wyborcze zostaną zamknięte. Mieszkańcy Gorzowa oraz całego kraju mogą oddawać swoje głosy od godz. 7 do momentu zamknięcia lokali wyborczych. Tych w całym Gorzowie jest 68.

Podczas pierwszej konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, która odbyła się o godz. 10 przedstawiono raport na temat łamania ciszy wyborczej w całym kraju. Tylko w sobotę 12 października odnotowano 64 incydenty. Dotyczyły one usuwania lub uszkadzania ogłoszeń wyborczych czy agitacji wyborczej.

Podczas konferencji prasowej szef PKW powiedział, że incydentów dotyczących agitacji wyborczej odnotowano łącznie 12 w całym kraju, z czego najwięcej, bo aż 4 w Gorzowie Wielkopolskim.

- Na ten moment w całym województwie lubuskim mały łącznie 8 zgłoszeń dotyczących naruszenia ciszy wyborczej w niedzielę 13 października. Jest to m.in. agitacja wyborcza, w tym przez facebooka czy też rozwieszanie i zrywanie plakatów wyborczych – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości