Gorzowianie przywitali mistrza Zmarzlika

12 października 2019, 13:00, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Mieszkańcy Gorzowa i fani żużla powitali owacjami na stojąco mistrza świata Bartosza Zmarzlika podczas piątkowej imprezy w hali Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Były wspomnienia, rozmowy, ale przede wszystkim podziękowania dla Bartka Zmarzlika za zdobycie mistrzostwa świata.

Prezydent Jacek Wójcicki zaprosił wszystkich mieszkańców Gorzowa, a przede wszystkim fanów żużla i Bartosza Zmarzlika, aby wzięli udział w imprezie i osobiście podziękowali wychowankowi Stali Gorzów za zdobycie tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu. Impreza odbyła się w piątek 11 października w hali Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie.

Jak się okazało, pomysł spodobał się gorzowianom, bo już przed godz. 19 do wejścia ustawiła się długa kolejka osób, która sięgała aż do ulicy. W pewnym momencie trzeba było otworzyć drugie wejście, bo ochroniarze nie nadążali w sprawdzaniu i wpuszczaniu chętnych osób do środka.

Pierwsza część imprezy to wspomnienia, rozmowy z najważniejszymi w karierze zawodowej Bartka osobami, filmy archiwalne i ten najważniejszy - przypomnienie biegu finałowego z Grand Prix Polski w Toruniu z 5 października, podczas którego Bartosz Zmarzlik wywalczył mistrzowski tytuł.

Kilka minut przed godz. 20 na scenie pojawił się prezydent Jacek Wójcicki, który podziękował kibicom za obecność i podkreślił, jak ważne są sukcesy naszych sportowców. Prezydent Wójcicki zaprosił na scenę bohatera wieczoru. Gorzowianie przywitali Bartka Zmarzlika kilkuminutowym aplauzem na stojąco.

- Bartku, wielkie dzięki za Twoje dzieło, za to co robisz dla mieszkańców, dla miasta. W sobotę, w czasie twojego wyścigu miasto stanęło. Ludzie trzymali kciuki, płakali i skakali z radości - podkreślał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Bartek nie krył wzruszenia i zaskoczenia. - Dziękuję! Po stokroć! Wygrywam dla Was i zawsze z myślą o Was! I choć dopiero do mnie dociera ci się stało. Kilka minut po ostatnim biegu pytałem członków mojego teamu; ci się stało, co zrobiłem? Teraz, kilka dni po sukcesie, już wiem. A wygrałem dlatego że jesteście! Mam najlepszym kibiców na świecie – mówił mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Prezydent miasta wręczył Bartkowi, w imieniu mieszkańców, specjalny „puchar dla mistrza” oraz tandem, rower na czas "po sezonie". - Jak już zdobędziesz kolejne tytuły w sporcie nie zapominaj o odpoczynku, o najbliższych, stąd taki prezent – wyjaśnił prezydent. - Fantastyczny prezent! Dziękuję. I na nim nadal będę wierny dwóm kółkom - odpowiedział Bartek.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x