Ruszyły jesienne porządki w Gorzowie

8 października 2019, 14:20, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Na początku tygodnia ruszyły prace porządkowe w mieście. Pracownicy spółki Inneko RCS od rana zajmują się sprzątaniem miejskich chodników, parkingów i zatok postojowych m.in. z suchych liści. Efekty prac porządkowych widać przede wszystkim w śródmieściu oraz na Zawarciu.

Pracownicy spółki Inneko RCS codziennie od rana sprzątają ulice Gorzowa, miejskie chodniki, parkingi i zatoki postojowe z suchych liści. Prace prowadzone są w różnych częściach miasta. We wtorek była porządkowana ul. Kasprzaka i ul. Armii Polskiej.

Prace są wykonywane przez załogę operatorów zamiatarek ulicznych, zgodnie z harmonogramem (mechanicznego oczyszczania dróg, a także ręcznego oczyszczania pasm i zatok postojowych oraz opasek bezpieczeństwa). Do zadań sprzątających należy też utrzymanie drożności wpustów ulicznych.

– Prosimy kierowców, aby pozostawiając swoje samochody na parkingach, zwracali uwagę na znaki informujące o planowanych pracach. Zaparkowane pojazdy bardzo utrudniają nam sprzątanie – podkreśla brygadzistka Elżbieta Pajdzik z Inneko RCS.

Ponadto właściciele nieruchomości są zobowiązani do utrzymania czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości - przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Natomiast właściciel nieruchomości nie jest zobowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

- W przypadku uchylania się przez właściciela od tego obowiązku, grozi mu kara grzywny, nałożona przez sąd w wysokości do pięciu tysięcy złotych – mówi Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x