Coraz więcej ścieżek rowerowych w mieście

8 października 2019, 12:20, mk/inf. prasowa UM
fot. Łukasz Kulczyński/UM Gorzowa
Rowerzyści mogą mieć powody do radości. W naszym mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które łączone są z już istniejącymi. Dzięki wielu inwestycjom już niebawem przez Gorzów będziemy mogli przejechać na dwóch kołach bez większej obawy o nasze zdrowie lub życie.

Już teraz rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki, która została wybudowana wzdłuż wyremontowanej ulicy Piłsudskiego. Do końca listopada wybudowana zostanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Żwirowej (na odcinku od ul. Roosevelta do Błotnej), dzięki czemu poprawią się warunki bezpieczeństwa rowerzystów wyjeżdżających z os. Piaski w stronę centrum miasta.

Kolejna ścieżka rowerowa, która wiedzie od skrzyżowania ul. Piłsudskiego z Czereśniową w kierunku ronda Piłsudskiego, dalej skręca w dół i al. ks. Andrzejewskiego oraz ul. Roosevelta łączy się z drogą rowerową na ul. Słowiańskiej, a także budowanym odcinkiem do Błotnej, wkrótce zostanie oficjalnie oddana do użytku.

Rozbudowa odcinka na ulicy Żwirowej, na odcinku od okolic skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Błotną, oprócz budowy ciągu rowerowego, obejmuje przebudowę ciągu pieszego, budowę nasypu drogowego o długości 248 m (i związaną z tym przebudowę ogrodzenia ogrodów działkowych) oraz przebudowę skrzyżowania ul. Żwirowej i Błotnej w zakresie zmiany geometrii.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x