Co z żółtymi słupkami na Fredry?

5 października 2019, 17:03, ak
fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Gorzowie wydał postanowienie w sprawie likwidacji żółtych słupków na parkingu przy ul. Fredry w trybie natychmiastowym. Jednak władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica, która ustawiła szpaler słupków odwołała się od tej decyzji. Sprawą zajmuje się teraz Sąd Okręgowy w Szczecinie.

Żadna inwestycja w ostatnim czasie nie wzbudziła tyle emocji co budowa stacji paliw przy sklepie Intermarche przy ul. Fredry. Przeciwko inwestycji protestowało 733 mieszkańców os. Staszica oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica". Władze spółdzielni Staszica postanowiły zrobić inwestorowi na złość i w lutym 2019 roku odgrodziły działkę na której powstawała stacja paliw od parkingu należącego do spółdzielni.

Jednak spółdzielnie nie zrobiła na złość inwestorowi, że zablokowała mu wjazd na teren budowy oraz parking dla klientów sklepu, ale przede wszystkim swoim mieszkańcom, którzy stracili kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Sprawa żółtych słupków została zgłoszona do gorzowskiego sądu przez właściciela sklepu Intermarche.

W lipcu Sąd Rejonowy w Gorzowie wydał postanowienie, w którym nakazywał w trybie natychmiastowym usunąć Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica żółte słupki, które zablokowały wjazd na teren sklepu i dojazd do budowanej stacji paliw. Wówczas władze spółdzielni twierdziły, że o wyroku nic nie wiedziały i dlatego nie zamierzały usuwać słupków. Jak się okazało, spółdzielnia Staszica ostatecznie odwołała się od tego postanowienia.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica wniosła zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w sprawie likwidacji słupków. Sprawa została przekazana do Sądu Okręgowego w Szczecinie, a dokładnie do wydziału gospodarczego. Zażalenie powinno zostać rozpatrzone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Sąd Okręgowy w Szczecinie może podtrzymać decyzję gorzowskiego sądu lub ją uchylić – komentuje Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Co do samej stacji paliw o którą toczył się spór, to została oficjalnie otwarta dla klientów w środę 16 września. Wjazd na stację jest od strony ul. Wyczółkowskiego. Jeżeli natomiast Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzyma decyzję Sądu Rejonowego w Gorzowie, wówczas spółdzielnia będzie musiała zlikwidować słupki, kierowcy będą mogli wjeżdżać na teren sklepu i stacji paliw od strony ul. Fredry.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości