W parku Wiosny Ludów pojawią się mozaiki z różami

5 października 2019, 14:54, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Miasto ogłosiło konkurs na wykonanie projektu instalacji artystycznej w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż. Osoby, które zgłoszą się do konkursu będą musiały zaprojektować 5 spójnych kompozycyjnie instalacji artystycznych w technologii mozaiki z motywami róż.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie konkurs na „opracowanie indywidualnego projektu instalacji artystycznej nawiązującej do motywu róży wykonanej w technologii artystycznej mozaiki ceramicznej w parku Wiosny Ludów”. Urzędnicy czekają na zgłoszenia do wtorku 15 października 2019 roku.

- Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej propozycji obejmującej zaprojektowanie 5 spójnych kompozycyjnie instalacji artystycznych w parku Wiosny Ludów w technologii artystycznej mozaiki ceramicznej z motywem przewodnim kwiatu róży, czyli symbolu parku. Osoby biorące udział w konkursie muszą opracować projekt koncepcyjnych wraz z podaniem danych technicznych, sposobu montażu czy przygotowania odpowiedniego podłoża – czytamy w opisie konkursu.

Mozaiki pojawią się na powierzchni siedzisk na nowo zaprojektowanych schodach wejściowych do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich, na głównych skrzyżowaniach alejek parkowych, w obrębie centralnego klombu z różami - tutaj mozaiki z róż mają być zamontowane w nawierzchni ścieżek. Z kolei przy fontannie oraz przy wejściu do parku od strony ul. Sikorskiego mają pojawić się instalacje artystyczne, które mają być elementem zachęcającym do odwiedzenia parku i mają być po prostu atrakcją.

Komisja konkursowa będzie oceniała zgłoszone prace przede wszystkim pod kątem walorów estetycznych zaprojektowanej mozaiki oraz sposobu wkomponowania ich w park. Następnie będzie oceniana jakość rozwiązań technicznych, a na samym końcu kosztorys inwestorski.

Miasto zamierza nagrodzić pierwszą trójkę najwyżej ocenioną w konkursie. Osoba, która zwycięży otrzyma 5 tys. zł nagrody oraz zaproszenie do udziale w procedurze zamówienia z wolnej ręki. Natomiast z drugie miejsce jest przewidziana nagroda w wysokości 3 tys. zł i za trzecie miejsce 1 tys. zł. Komisja konkursowa może również przyznać nagrody i wyróżnienia honorowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x