Park Róż wypięknieje

3 października 2019, 08:01, inf. prasowa UM/mk
fot. Łukasz Kulczyński
Domek dla kaczek wróci na wyspę stawu w parku Wiosny Ludów. Spacerując tu będzie można napotkać nowe nasadzenia drzew i krzewów, zagospodarowania doczekają się też trawniki. Miasto już wkrótce podpisze umowę z wykonawcą prac.

Zadanie wykona Zakład Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa Wlkp. W planach jest nasadzenie drzew, krzewów, bylin. Rewaloryzacji ulegną także parkowe trawniki, na których już wczesną wiosną pojawią się pierwsze krokusy.

- Zamontowane zostaną urządzenia służące ochronie drobnych zwierząt - owadów, ptaków, kaczek. Na wyspie stawu ponownie zostanie posadowiony domek dla kaczek, który był tam przed wielu laty – mówi Ewa Iwańska z gorzowskiego magistartu.

Prace zakończą się w grudniu br. Inwestycja będzie kosztowała ponad 705 tys. złotych. W 85 proc. zostanie dofinansowana ze środków UE w ramach zadania: „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie” – realizowanego w ramach projektu, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa II, Działanie 2.5.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x