W mieście pojawi się napis „I love Gorzów”?

2 października 2019, 19:04, ak
fot. archiwum
Radny Piotr Wilczewski zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z pomysłem umieszczenia w przestrzeni miejskiej napisu „I love Gorzów”. Takie napisy są bardzo popularne całej w Europie i są doskonałą wizytówką danego miejsca, ponieważ turyści chętnie robią sobie zdjęcia na ich tle. Urzędnicy przyznają, że pomysł jest ciekawy i nie wykluczają jego realizacji.

Nie ma chyba turystycznego miasta w Europie, które nie miałoby wielkoformatowego napisu „I love [nazwa miasta]” umieszczonego w atrakcyjnym miejscu, gdzie turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Takie wielkoformatowe konstrukcje pojawiają się również coraz częściej w Polsce. Takimi wizytówkami może się pochwalić m.in. Zielona Góra, Słupsk czy Gdańsk.

Dlatego też radny Piotr Wilczewski napisał do prezydenta Jacka Wójcickiego interpelację w sprawie umieszczenia w przestrzeni miejskiej Gorzowa napisu „I love Gorzów”. Jak tłumaczy radny taki napis umieszczony w ogólnodostępnym miejscu mógłby stać się jedną z atrakcji miasta, gdzie zarówno turyści jak i gorzowianie mogliby sobie robić zdjęcia.

Ankieta

Gdzie powinien zostać umieszczony napis "I love Gorzów"?

  • Na bulwarze46.38%
  • Na nowym deptaku przy ul. Sikorskiego31.02%
  • Na Kwadracie3.89%
  • Na Chrobrego1.46%
  • W parku Róż7.37%
  • Inne miejsce9.87%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1438

Czy jest zatem szansa, aby taki napis powstał w naszym mieście? Jak się okazuje, władze Gorzowa już myślały nad takim rozwiązaniem. - Szacowaliśmy już koszty instalacji podobnego napisu na terenie miasta, a miejski architekt wskazywał miejsca odpowiednie do montażu takiej instalacji, z uwzględnieniem funkcji promocyjnych i turystycznych. Powstała także lista przedsiębiorstw usługowych, które gotowe byłby zrealizować projekt. Jednak czas, w jakim znajduje się Gorzów podyktował decyzję o odłożeniu projektu na później, tudzież zamiany go na inny, równie atrakcyjny turystycznie. Ale to wszystko kiedy zakończą się prace remontowo-modernizacyjne w mieście, zwłaszcza w jego centrum – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak tłumaczy dyrektor Liberkowska po zakończeniu wszystkich prac modernizacyjnych, miasto zyska przestrzeń publiczną zupełnie nowej jakości. Dlatego też projekt promocyjnego napisu zostanie odłożony w czasie. Natomiast nad jego ostateczną formą i lokalizacją zdecydują sami mieszkańcy. To właśnie gorzowianie po zakończonych zmianach w mieście wskażą, które miejsce będzie tym ulubionym, najczęściej i najchętniej odwiedzanym oraz najbardziej atrakcyjnym z uwagi na walory estetyczne. Szacunkowy koszt takiego napisu to około 100 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x