Kradł we Francji, został zatrzymany w Gorzowie

1 października 2019, 15:30, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna na terenie Francji miał popełnić szereg przestępstw. O ekstradycji 47-latka zdecyduje sąd.

W sobotę 28 września w godzinach popołudniowych policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki opel. Kierowca został zatrzymany, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

- Po ustaleniu tożsamości i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 47-letni mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez francuskie organy ścigania. Według ustaleń miał się tam dopuścić wielu kradzieży – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, gdzie zostały wykonane z nim niezbędne czynności. Zostały wdrożone specjalne procedury, aby przekazać 47-latka stronie francuskiej. O ekstradycji mężczyzny zdecyduje sąd.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 roku. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości