Wiadomości

Kto przebuduje ul. Chrobrego?

1 października 2019, 13:30, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie długo wyczekiwany przetarg na przebudowę ul. Chrobrego wraz z ul. Mieszka I. W ramach inwestycji zostanie m.in. wyremontowane torowisko, ale również powstanie miejski deptak na odcinku od ul. Borowskiego do Wybickiego.

W ubiegłym roku firma Progreg z Krakowa przygotowała za kwotę 1 mln 709 tys. zł dokumentację projektową "Przebudowa drogi wraz z przebudową torowiska w ul. Chrobrego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Borowskiego oraz ulicy Mieszka I na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta". Teraz, władze Gorzowa w końcu ogłosiły przetarg na wykonawcę robót.

Chętne firmy, które chcą się zająć przebudową drogi wraz z torowiskiem przy ul. Chrobrego i Mieszka I mogą zgłaszać swoje oferty do piątku 4 listopada. Inwestycja obejmie odcinek od ul. Pocztowej do skrzyżowania z ul. Roosevelta. Jeżeli uda się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku przetarg, wówczas wykonawca będzie mógł ruszyć z pracami w 2020 roku. Na realizację robót będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Jak się okazuje, w ramach inwestycji powstanie miejski deptak na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Wybickiego, czyli w rejonie Kwadratu. Zostaną tam posadzone nowe drzewa. Z kolei na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta torowisko będzie przebiegać środkiem jezdni, a przy skrzyżowaniach powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przystanki na całej długości przebudowywanej drogi będą miały formę antyzatok, czyli czyli miejsc, w których jezdnia zostanie zwężona, a poszerzony zostanie chodnik, tak aby piesi nie wychodzili wprost pod jadące samochody.

Oprócz tego przebudowy doczekają się chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa, nowe ławki, wiaty przystankowe, stojaki na rowery. Bardzo ważną zmianą będzie umieszczenie tablic Systemu Informacji Pasażerskiej oraz monitoringu – jedna z kamer pojawi się na skrzyżowaniu z ul. 30 Stycznia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości