Ważne skrzyżowanie na Piaskach zostanie zamknięte

28 września 2019, 16:16, red
fot. archiwum
W poniedziałek 30 września wykonawca remontu ul. Kazimierza Wielkiego zamknie na co najmniej 10 dni skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Powodem są prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej.

Na co najmniej 10 dni zostanie zamknięte jedno z ważniejszych skrzyżowań na os. Piaski. Chodzi o skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Wszystko przez to, że wykonawca remontu Kazimierza Wielkiego zamierza w poniedziałek 30 września przystąpić do prac związanych z przebudową infrastruktury podziemnej.

Dojazd na os. Piaski dla mieszkańców ul. Bohaterów Westerplatte, Kuratowskiej, Kazimierza Wielkiego nr 67 – 89 i dróg przyległych)możliwy będzie wyłącznie przez ul. Sczanieckiej i Dowbora-Muśnickiego oraz ul. Okrzei. Dojazd do osiedla dla jadących od strony ul. Owocowej i Wiejskiej poprowadzony zostanie objazdem przez ul. Puszkina, Żwirki i Wigury oraz Okrzei. Dalej z ul. Okrzei kierowcy będą mieli możliwość przejazdu do Owocowej przez ul. Puszkina lub przejazdu do ul. Roosevelta przez ul. Kazimierza Wielkiego, która od ponad 2 tygodni jest udostępniona jdla ruchu dwukierunkowego na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Kukuczki.

Na pozostałych odcinkach ul. Kazimierza Wielkiego organizacja ruchu pozostaje bez zmian. Zamknięty jest nadal odcinek od ul. Kukuczki do Czarnieckiego oraz droga wspomagająca na odcinku od ul. Kukuczki do Okrzei oraz ciąg pieszy na odcinku od Okrzei do Chodkiewicza.

Autobusy MZK na osiedlu poruszają się po następującej trasie: ul. Wiejska, Puszkina, Kilińskiego, Kazimierza Wielkiego, Roosevelta. Dojazd do ul. Kukuczki możliwy jest od strony ul. Kilińskiego i Kazimierza Wielkiego (drogi głównej). Zamknięty nadal jest skrzyżowanie ulic Błotna – Żwirowa (budowa drogi pieszo – rowerowej).


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości