Impulsy dla lubuskiego

25 września 2019, 17:15, mk
źródło: SKM Trójmiasto
Newag pokazał, jak wyglądać będą nowe pojazdy, które zamówił Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dwa trójczłonowe pojazdy pojawią się na naszych torach za rok. Wozić będą pasażerów na trasie Kostrzyn - Gorzów - Poznań.

Newag 36WEh To trójczłonowy zespół trakcyjny, napędzany silnikiem spalinowym, z możliwością podłączenia do sieci trakcyjnej. To jednak opcja, z której nie raczej nie skorzysta Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Producent poinformował, że oczywiście ze składów można usunąć opcję zasilania z trakcji i tak zapewne stanie się w przypadku Impulsów.

- Zgodnie z zawartą umową, dwa nowe pojazdy mają zostać dostarczone do naszego województwa w listopadzie 2020 roku. Oba pojazdy przeznaczone będą do obsługi trasy Kostrzyn-Krzyż - Poznań. Będą to trójczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne z przekładnią elektryczną. Konstrukcja oraz wyposażenie, w tym 150 stałych miejsc siedzących, powinny zapewniać komfortową podróż nawet przy dłuższym czasie przejazdu – wyjaśnia Piotr Tykwiński, wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

Impulsy nowej generacji będą posiadać dopuszczenia do ruchu z wykorzystaniem urządzeń ETCS [Europejski System Sterowania Pociągiem]. Dodatkowo pojazdy będą posiadać niemiecki system bezpieczeństwa umożliwiający bezproblemowy wjazd do pierwszej stacji przygranicznej w Niemczech.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości