Rowerem uderzył w busa

24 września 2019, 17:47, ak
fot. Anna Kluwak
We wtorkowe popołudnie na rondzie Barlineckim w Gorzowie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i busa. Mężczyzna jadący rowerem uderzył w tył busa. Został zabrany karetką pogotowia do gorzowskiego szpitala.

Informację o wypadku na rondzie Barlineckim otrzymywaliśmy od naszych czytelników pod numerem telefonu 45 00 66 400. We wtorek 24 września przed godz. 17 na rondzie doszło do zderzenia rowerzysty i busa.

- Rowerzysta zjeżdżał w dół ul. Górczyńską, na rondzie uderzył w tył busa. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do gorzowskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku – komentuje Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Rowerzysta po tym jak uderzył w tył hamującego na rondzie busa, wybił swoim ciałem szybę w tylnych drzwiach pojazdu, a następnie upadł na jezdnię. Policjanci czekają na ustalenia ze szpitala, jakich obrażeń doznał rowerzysta.

Poszkodowanemu rowerzyście może grozić mandat, ponieważ obok miał ścieżkę rowerową, którą powinien się poruszać. Według prawa o ruchu drogowym, a dokładnie art. 33 „Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić”. Jak czytamy w kodeksie wykroczeń za "Jazdę poza drogą dla rowerów lub wyznaczonym pasem dla rowerów, jeśli taki jest w kierunku jazdy kierowcy" grozi mandat w wysokości 50 zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości