Będzie poślizg na Śląskiej

24 września 2019, 10:05, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Miesiąc dłużej potrwają prace przy ul. Śląskiej. Wykonawca inwestycji złożył właśnie wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji prac. Wszystko przez problemy z instalacją gazową pod ziemią. Prace mają potrwać do 15 grudnia 2019 roku.

Wydawało się, że ul. Śląska będzie jedną z ulic, gdzie remont przebiegnie bez większych problemów i zakończy się o czasie. Niestety wykonawca, firma Infrakom napotkała na problemy z instalacjami pod ziemią. W tym przypadku są to problemy z instalacją gazową. Wykonawca będzie musiał przeprojektować i przełożyć tę instalację, dlatego też potrzebuje więcej czasu na prace.

Firma Infrakom złożyła właśnie wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji robót do 15 grudnia 2019 roku. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 listopada. Zakończenie prac w tym roku jest ważne, z uwagi na rządowe rządowe dofinansowanie w wysokości 4 mln 288 tys. zł. Natomiast cała inwestycja kosztuje 10,8 mln zł.

Przebudowa ul. Śląskiej obejmuje odcinek od ul. Wał Poprzeczny do skrzyżowania z ul. Towarową. Wykonawca zajmuje się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmują przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnieniem jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości