Wiadomości

Będzie poślizg na Śląskiej

24 września 2019, 10:05, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Miesiąc dłużej potrwają prace przy ul. Śląskiej. Wykonawca inwestycji złożył właśnie wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji prac. Wszystko przez problemy z instalacją gazową pod ziemią. Prace mają potrwać do 15 grudnia 2019 roku.

Wydawało się, że ul. Śląska będzie jedną z ulic, gdzie remont przebiegnie bez większych problemów i zakończy się o czasie. Niestety wykonawca, firma Infrakom napotkała na problemy z instalacjami pod ziemią. W tym przypadku są to problemy z instalacją gazową. Wykonawca będzie musiał przeprojektować i przełożyć tę instalację, dlatego też potrzebuje więcej czasu na prace.

Firma Infrakom złożyła właśnie wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji robót do 15 grudnia 2019 roku. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 listopada. Zakończenie prac w tym roku jest ważne, z uwagi na rządowe rządowe dofinansowanie w wysokości 4 mln 288 tys. zł. Natomiast cała inwestycja kosztuje 10,8 mln zł.

Przebudowa ul. Śląskiej obejmuje odcinek od ul. Wał Poprzeczny do skrzyżowania z ul. Towarową. Wykonawca zajmuje się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmują przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnieniem jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości