Wiadomości

Mostek na Sulęcińskiej zostanie zamknięty

23 września 2019, 12:06, red
fot. archiwum
W środę 25 września wykonawca przystąpi do przebudowy mostku na kanale Różkowieckim. Na czas prowadzonych prace konieczne jest zamknięcie ul. Sulęcińskiej na wysokości mostku.

Pod koniec marca zakończyła się przebudowa ul. Sulęcińskiej w Gorzowie. Inwestycja, którą realizowała firma Budomex S.A. objęła odcinek od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. Jednak remont nie objął przebudowy mostku nad kanałem.

Dlatego też miasto w osobnym postępowaniu wybrało wykonawcę przebudowy mostku nad kanałem Różkowieckim. Prace rozpoczną się w środę 25 września. Na czas remontu zamknięta zostanie ul. Sulęcińska na wysokości mostku.

W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się z objazdami. Dla kierowców dla jadących od Łagodzina wyznaczony zostanie objazd przez ul. Łagodną (gmina Deszczno), drogą krajową nr 22, ul. Kasprzaka, ul. Niwicką i ul. Sulęcińską. – ul. Niwicka – ul. Sulęcińska. Dla kierowców jadących od ul. Kasprzaka objazd do Łagodzina zostanie wyznaczony DK22, ul. Łagodną i Sulęcińską. Z kolei ul. Niwicką wyznaczony zostanie również objazd lokalny do Łagodzina od ul. Sulęcińskiej oraz od ul. Zuchów.

Zamknięcie odcinka ul. Sulęcińskiej spowoduje zmiany w trasach i rozkładach jazdy autobusów MZK. W ramach czasowej organizacji ruchu przygotowana zostanie tymczasowa pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ul. Sulęcińskiej i ul. Osadniczej, z której korzystać będzie część autobusów, które dotychczas kończyły swoje kursy w Łagodzinie (linie 127 i 112 - wybrane kursy). Pozostałe autobusy (linia 112 – kursy do Kiełpina, linia 133) skierowane zostaną objazdem przez ul. Niwicką, DK 22 i ul. Łagodną do pętli autobusowej w Łagodzinie, Kiełpina oraz Ulimia.

Co zostanie zrobione?

Przebudowa mostku na kanale Różkowieckim będzie polegała na wzmocnieniu i wydłużeniu istniejącej konstrukcji mostu wraz z przebudową skrzydeł wlotowych oraz wykonanie prac utrzymaniowych polegających na wyrównaniu dna i umocnieniu koryta kanału na wlocie i wylocie.

Z kolei przebudowa ul. Sulęcińskiej w rejonie mostku będzie polegała na wykonaniu robót ziemnych, wykonaniu nasypów, nawierzchni chodników i jezdni. Nowy obiekt ma być przystosowaniu do nowej, poszerzonej jezdni oraz chodnika. Przetarg wygrała firma ze Szczecina za kwotę 602 tys. zł. Prace mają potrwać do 15 listopada 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości