Wiadomości

Tramwaje wrócą na tory, ale tylko na testy

23 września 2019, 09:36, ak
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
Od poniedziałku 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą wszystkie nowe tramwaje od Pesy, które do tej pory dotarły do Gorzowa. Motorniczowie będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych tramwajów, natomiast same pojazdy będą przechodziły testy. To wszystko potrwa dwa miesiące.

Miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji kupiło łącznie 14 niskopodłogowych tramwajów Twist od bydgoskiej Pesy. Do tej pory do Gorzowa przyjechało 11 tramwajów, pozostałe trzy pojazdy mają dotrzeć do naszego miasta w październiku. Według ostatnich zapowiedzi, tramwaje będą mogły wrócić na ulice Gorzowa najwcześniej w grudniu 2019 roku.

Jednak zanim ruch tramwajów na linii nr 1 zostanie wznowiony, to wszystkie tramwaje będą musiały przejść testy, a motorniczowie szkolenie. Testy i szkolenia potrwają dwa miesiące.

- Od poniedziałku 30 września do soboty 30 listopada na odcinku torowiska od pętli tramwajowej „Wieprzyce” do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza prowadzone będą w ruchu ciągłym jazdy szkoleniowe oraz testowe nowych tramwajów Twist. Przez ten czas wszystkie nowe tramwaje będą jeździły na jazdach testowych. Natomiast motorniczowie będą musieli przejść odpowiednie szkolenie z obsługi nowych pojazdów – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Dlatego też MZK apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez torowisko tramwajowe. Również piesi powinni zachować ostrożność podczas przechodzenia przez torowisko. Ważne jest również zwracanie uwagi na funkcjonujące oznakowanie pionowe i poziome.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości