Zmarzlik trzeci w Cardiff, wygrywa Madsen

21 września 2019, 20:44, speedwaynews.pl
Przedostatnia runda Grand Prix za nami. W ramach dziewiątego turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu zawodnicy rywalizowali o punkty w walijskim Cardiff. Gospodarze byli mocno gościnni tego dnia.

Turniej w Cardiff zapowiadał się piorunująco ciekawie, a to przede wszystkim ze względu na pogoń Bartosza Zmarzlika po mistrzostwo świata. Polak miał na walijskim owalu powiększyć przewagę nad konkurencją, ale cała trójka jechała bardzo równo i spotkała się ze sobą w finałowej potyczce sobotniego turnieju. Stawkę uzupełnił Australijczyk - Jason Doyle.

Bardzo słabo wypadli gospodarze. Robert Lambert zajął dopiero jedenaste miejsce, a Tai Woffinden - trzynaste. Przedzielił ich startujący z dziką kartą Charles Wright, który pozostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole przywiózł za swoimi plecami Madsena, Dudka, Iversena, Kołodzieja oraz Lamberta.

Polacy też mają powody do zmartwień. O ile Zmarzlik pojechał swoje, o tyle po udanym początku w drugiej fazie zawodów pogubił punkty i zajął pierwszą pozycję, ale niepremiowaną awansem do półfinałów. Kolejni biało-czerwoni zajęli dwa ostatnie miejsca. Patryk Dudek wywalczył ledwie trzy punkty, zaś Janusz Kołodziej... jeden.

W finale kapitalnie ze startu wyszedł Madsen, a za jego plecami po szarży na Zmarzlika zameldował się Sajfutdinow. Rosjanin do samego końca próbował wyrwać triumf Duńczykowi, lecz bezskutecznie.

Wyniki:
1. Leon Madsen (Dania) (1,2,2,3,3,3,3) 17
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) (3,1,3,3,3,2,2) 17
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) (1,3,3,1,3,3,1) 15
4. Jason Doyle (Australia) (2,3,2,2,2,2,0) 13

Czytaj więcej na portalu speedwaynews.pl


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości