Ruszyła rozbudowa podstawówki na Górczynie [zdjęcia]

18 września 2019, 14:41, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Trwają prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie. Wykonawca zajmuje się robotami ziemnymi, wylano również pierwsze ławy fundamentowe.

Przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 wygrała firma Drew-Plast Mazowiecki z Różanek. Plac budowy został przekazany w pierwszej połowie sierpnia 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł.

Obecnie trwają roboty ziemne i przygotowawcze. Wylano pierwsze ławy fundamentowe. - Dzięki tym pracom szkoła zyska więcej pomieszczeń dydaktycznych. W obwodzie szkoły powstaje coraz więcej budynków wielorodzinnych, a co za tym idzie przybywa dzieci. Chcemy dostosować placówkę do potrzeb uczniów. To, co szczególnie istotne - zmierzamy do tego, by zajęcia kończyły się tu możliwie najszybciej - komentuje Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x