Trwa demolka wewnątrz Przemysłówki [zdjęcia]

17 września 2019, 14:52, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Na czterech piętrach Przemysłówki w centrum Gorzowa trwa intensywna rozbiórka. Wykonawca musi rozebrać ściany czy stopy, aby przystąpić do modernizacji obiektu, który ma zostać przystosowany do potrzeb urzędników. Prace mają potrwać do końca lipca 2020 roku.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. W końcu, po trzech latach i kilku nieudanych przetargach udało się wybrać firmę, która rozpoczęła pierwsze prace w budynku. Inwestycję, która obejmuje modernizację od czwartego do siódmego piętra „Przemysłówki” realizuje konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP za kwotę 6 mln 990 tys. zł.

Obecnie wykonawca prowadzi intensywne prace rozbiórkowego w pomieszczeniach wieżowca, tak aby przygotować je do dalszych robót. Rozbierane są ściany i stropy, wymieniana jest instalacja elektryczna, gazowa czy wodno-kanalizacyjna. Oprócz tego będzie trzeba również wymienić system oddymiania i przeciwpożarowy.

Przed wykonawcą również budowa nowych ścian działowych, położenie nowych posadzek, wymiana parapetów, drzwi i okien. Ponadto w ramach inwestycji zostaną przebudowane klatki schodowe czy wymienione zostaną dwie windy. Prace mają potrwać do końca lipca 2020 roku.

Na efekty tych wszystkich prac czekają urzędnicy. Na wyższe piętra budynku zostanie przeniesiona część biur Urzędu Miasta. Natomiast w dolnej części budynku nową siedzibę znajdzie Miejskie Centrum Kultury.

Do modernizacji przewidziano także piętro trzecie, ósme, dziewiąte i dziesiąte oraz dach. Do tego zadania opracowywana jest dokumentacja projektowa, a następnie zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x