Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

10 września 2019, 16:45, ak
fot. czytelnik
We wtorkowe popołudnie przy ul. Pomorskiej doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy alfa romeo. Mężczyzna uderzył w zaparkowane renault, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymali go mieszkańcy.

Wszystko działo się we wtorek 10 września po godz. 14.30 przy ul. Pomorskiej od strony ul. Stilonowej. Kierujący alfa romeo uderzył w zaparkowany samochód marki renault i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika oraz Pomocy Drogowej Fix-Car pod numerem 45 00 66 400.

- W momencie kiedy kierowca alfy romeo próbował uciec, jego auto zawiesiło się na słupkach. Szybko zareagowali również mieszkańcy, którzy przebywali w pobliżu. Zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 1,6 promila alkoholu – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Kiedy kierowca alfy romeo wytrzeźwieje, zostaną przeprowadzone z nim czynności. Mężczyzna straci prawo jazdy i usłyszy zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

- Godna pochwały jest postawa mieszkańców, którzy błyskawicznie zareagowali i zatrzymali pijanego kierowcę. Tym bardziej, że w pobliżu bawiły się dzieci. Dzięki nim udało się wyeliminować z drogi kolejnego pijanego kierowcę – podkreśla Maludy.

Marcin Kluwak

Marcin Kluwak

marcin.kluwak@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Imprezy


Pozostałe wiadomości