Wiadomości

Na os. Staszica będzie bezpieczniej

10 września 2019, 12:51, ak
fot. archiwum
Jeszcze we wrześniu powinny ruszyć prace przy budowie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Fredry na os. Staszica w Gorzowie. Miasto wybrało wykonawcę, który zajmie się realizacją inwestycji. Nowe i bezpieczne przejścia powinny być gotowe najpóźniej w listopadzie 2019 roku.

Władze Gorzowa szukały firmy, która w ramach zadania "Program bezpieczny Gorzów - modernizacja infrastruktury drogowej" wybuduje dwa aktywne przejścia dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym przy ul. Fredry. W ramach zapytania ofertowego magistrat wybrał firmę Trafficom ze Szczecina, która zrealizuje inwestycję za kwotę 88 tys. zł.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który będzie miał 60 dni na zakończenie prac. Tym samym firma będzie mogła rozpocząć pierwsze roboty jeszcze we wrześniu. Natomiast cała inwestycja powinna być gotowa najpóźniej w listopadzie 2019 roku.

Pierwsze aktywne pasy pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Staszica, a drugie przy skrzyżowaniu z ul. Baczyńskiego. Będzie to dokładnie takie samo inteligentne przejście, które znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego.

Aktywne przejście będzie wyposażone w specjalne czujniki ruchu, które wykryją pieszego oraz rowerzystę zbliżającego się do pasów i przejazdu. Wówczas lampy wczesnego ostrzegania z elementami błyskowymi zawieszone na wysięgniku włączą się i poinformują kierowców o osobie pieszej lub rowerzyście zbliżającym się do pasów. Oprócz tego, lampy wczesnego ostrzegania będą zsynchronizowanie z aktywnymi punktami odblaskowymi zatopionymi w jezdnię. Punkt odblaskowe w jezdni będą wyposażone w dwa tryby natężenia światła - w tryb dzienny i nocny. Od strony nadjeżdżających pojazdów będzie to światło żółte pulsujące, natomiast od strony pieszego będzie to światło białe pulsujące. Cały system będzie zasilany przez lampy solarne.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości