Gorzów: Rusza głosowanie na obywatelskie pomysły

8 września 2019, 16:51
fot. gorzowianin.com
W poniedziałek 9 września ruszy głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2020. Głos może oddać każdy mieszkaniec Gorzowa, który ukończył 13 rok życia w formie papierowej lub elektronicznej. Głosowanie potrwa do poniedziałku 23 września.

Budżet na 2020 rok jeżeli chodzi o obywatelskie inwestycje wynosi aż 6,4 mln zł. Dlatego też, jeżeli chcesz mieć wpływ, na to co powstanie w Twojej najbliższej okolicy, weź udział wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego 2020. Głosowanie rusza w poniedziałek 9 września i potrwa do poniedziałku 23 września.

Głosować można w formie elektronicznej na stronie gorzow.konsultacjejst.pl lub w sposób tradycyjny. Urny z kartami do głosowania znajdziemy w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol) oraz przy ul. Myśliborskiej 34 (parter), a także w Nova Park, Galerii Askana, Kupcu Gorzowskim czy też Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna przy ul. Słoneczna 62-63.

Głosować może każdy mieszkaniec Gorzowa, który ukończył 13 rok życia. Gorzowianie apelowali do urzędników, aby poprawić weryfikację kart do głosowania i tego czy rzeczywiście głosy oddają mieszkańcy Gorzowa. Dlatego też zostały wprowadzone dodatkowe dane, które trzeba podać wypełniając kartę do głosowania. Teraz oprócz imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania, trzeba będzie dopisać miejsce urodzenia oraz imię matki i ojca.

Każdy gorzowianin będzie mógł oddać maksymalnie 4 głosy:

- jeden głos na zadanie z kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki.

- jeden głos na zadanie z kategorii Oświatowej,

- jeden głos na zadanie twarde z kategorii Ogólnomiejskiej,

- jeden głos na zadanie miękkie z kategorii Ogólnomiejskiej.

W związku z tym, że wszystkie kategorie znajdują się na jednym formularzu papierowym lub elektronicznym, to nasze głosy też będą ważne, jak oddamy trzy, dwa lub jeden. Decyzja czy oddajemy głosy we wszystkich kategoriach lub tylko w wybranych należy do nas.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości