Filmowe premiery w Heliosie

5 września 2019, 12:49

PREMIERY

 

Polityka

 

Reżyseria: Patryk Vega

Produkcja: Polska[2019] 135 min

Obsada: Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski

 

Opis filmu

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

https://www.helios.pl/10,Gorzow-Wielkopolski/BazaFilmow/Szczegoly/film/16222/Polityka

 

To: Rozdział 2 / napisy

 

Reżyseria: Andy Muschietti

Produkcja: USA [2019] 169 min.

 

Opis filmu

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. "To: Rozdział 2" ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "To".

https://www.helios.pl/10,Gorzow-Wielkopolski/BazaFilmow/Szczegoly/film/16051/To%3A-Rozdzial-2

 

KINO KONESERA

 

Gdzie jesteś Bernadette? / napisy

Czas trwania: 109 min.

Produkcja: USA 2019

 

Opis filmu

Bernadette Fox (Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette...

https://www.helios.pl/10,Gorzow-Wielkopolski/BazaFilmow/Szczegoly/film/16387/Gdzie-jestes-Bernadette%3F

 

 

 

 

 

KULTURA DOSTĘPNA

Ja teraz kłamię

Reżyseria: Paweł Borowski

Produkcja: Polska [2019] 107 min.

Obsada: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz

 

Opis filmu

 

Wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o trójce celebrytów, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry, której finał zaskoczy absolutnie wszystkich. Niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest dziwniejsza od fikcji, bo - w odróżnieniu od fikcji - wcale nie musi być prawdopodobna. Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner - reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka, Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai (Agata Buzek) i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek - rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

https://www.helios.pl/10,Gorzow-Wielkopolski/BazaFilmow/Szczegoly/film/16392/Ja-teraz-klamie


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości