„Ciepły guzik” w gorzowskich autobusach MZK

6 września 2019, 10:28, red
fot. archiwum
Od 1 października Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza funkcję otwierania drzwi autobusów przez pasażerów czyli tzw. „ciepłego guzika”. Wszystko po to, aby jesienią i zimą nie wychładzało się wnętrze pojazdu, a pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie od 1 października wprowadza rozwiązanie z którego od lat korzystają już inne miasta. Chodzi o tzw. „ciepły guzik” w pojazdach komunikacji miejskiej, czyli funkcję otwierania drzwi przez pasażerów.

- Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania otwierane będą tylko te drzwi, którymi pasażerowie chcą wsiąść do pojazdu lub z niego wysiąść. Przyciski otwierania drzwi będą aktywne tylko na przystankach. Funkcja tzw. ciepłego guzika pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury. Latem pozwoli bardziej efektywnie działać klimatyzacji, natomiast w okresie jesienno-zimowym będzie zapobiegała nadmiernemu wychładzaniu wnętrza pojazdu przyczyniając się zdecydowanie do poprawy komfortu w pojazdach – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Funkcja „ciepłego guzika” zostanie wprowadzona na stałe i będzie obowiązywała nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również latem. Aby przyzwyczaić pasażerów do nowego rozwiązania, na drzwiach pojazdów komunikacji miejskiej umieszczone zostały specjalne piktogramy „Otwórz drzwi przyciskiem”. Ponadto w pierwszych tygodniach działania kierowcy będą zwracali szczególną uwagę i w razie potrzeby otworzą drzwi.

- Prosimy jednak pasażerów, którzy widzą kogoś kto ma problem z otwarciem drzwi przyciskiem o życzliwość i udzielenie pomocy takiej osobie – apeluje Pejski.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości