Wiadomości

Nowy etap prac na Śląskiej [zdjęcia]

5 września 2019, 10:24, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 5 września wykonawca przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie przystąpił do kolejnego etapu prac. Tym razem na odcinku od ul. Jasnej do Budowlanych. Kierowcy oraz mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przebudowę ul. Śląskiej na odcinku od ul. Wał Poprzeczny do skrzyżowania z ul. Towarową realizuje firma Infrakom za kwotę 10,8 mln zł. W czwartek 5 września wykonawca przystąpił do prac na kolejnym etapie, który obejmuje odcinek od ul. Jasnej do Budowlanych. W związku z nowymi pracami konieczna jest zmiana organizacji ruchu. Jezdnia na tym odcinku zostanie zwężona.

Wykonawca na potrzeby utrzymania ruchu pojazdów (w tym autobusów MZK) wykona poszerzenia jezdni kosztem pobocza. Powstała droga technologiczna będzie jednokierunkowa z kierunkiem ruchu od ul. Waryńskiego do ul. Kwiatowej i Budowlanych.

Dojazd do ul. Jasnej będzie odbywał się tak jak do tej pory od ul. Waryńskiego. Pod koniec września wykonawca planuje zając kolejny odcinek ul. Śląskiej (od ul. Budowlanych do ul. Towarowej).

Na przebudowę całego odcinka wykonawca ma czas do 15 listopada 2019 roku. Co istotne, inwestycja musi zostać zrealizowana do końca tego roku z uwagi na rządowe dofinansowanie w wysokości 4 mln 288 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Przebudowa ul. Śląskiej

1/6 Przebudowa ul. Śląskiej

2/6 Przebudowa ul. Śląskiej

2/6 Przebudowa ul. Śląskiej

3/6 Przebudowa ul. Śląskiej

3/6 Przebudowa ul. Śląskiej

4/6 Przebudowa ul. Śląskiej

4/6 Przebudowa ul. Śląskiej

5/6 Przebudowa ul. Śląskiej

5/6 Przebudowa ul. Śląskiej

6/6 Przebudowa ul. Śląskiej

6/6 Przebudowa ul. Śląskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości