Filxbusem z Gorzowa prosto na lotnisko

4 września 2019, 13:22, mk
FlixBus wydłuża trasę linii 1388, dzięki czemu mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zyskają bezpośrednie połączenie do Berlina i Frankfurtu. Inauguracyjny kurs odbędzie się 5 września.

Doskonała informacja dla podróżujących do Berlina. Dzięki Flixbusowi z Gorzowa będzie można bezpośrednio dojechać do stolicy Niemiec. Zielony autobus zawiezie nas też pod samo lotnisko Schönefeld.

Do tej pory mieszkańcy Gorzowa, którzy korzystali z lotów z berlińskiego lotniska Schönefeld, musieli szukać najlepszego sposobu dotarcia na samolot. Niektórzy wybierali połączenie pociągiem, inni jechali samochodem, jeszcze inni korzystali z połączenia autobusowego przez Szczecin. Teraz podróż do Berlina – do samego centrum albo na lotnisko będzie znacznie łatwiejsza

Istniejąca linia 1388 z Gorzowa do Gdyni zostaje wydłużona o przystanki w Ośnie Lubuskim, Słubicach, Frankfurcie i Berlinie. Najważniejsze jest to, że autobusy kursować będą codziennie. Przystanek FlixBusa w Gorzowie znajduje się przy TESCO na ul. Słowiańskiej 70. FlixBus zatrzymuje się w trzech miejscach w Berlinie. Są to przystanki: Berlin ZOB, Berlin Südkreuz oraz lotnisko Schönefeld.

– Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego nowe możliwości podróży, zwłaszczazwłaszcza że Berlin jest jednym z największych centrów przesiadkowych FlixBusa w całej Europie, co daje wiele możliwości dalszej podróży. Ciekawą opcją może być także przejazd na lotnisko Schönefeld w Berlinie, gdzie można wygodnie przesiąść się na samolot – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Nowa, wydłużona trasa linii 1388 prezentuje się następująco:
1388: Gdynia – Sopot – Gdańsk – Chojnice – Człuchów – Wałcz – Strzelce Krajeńskie – Gorzów Wielkopolski – Ośno Lubuskie – Słubice – Frankfurt – Berlin, czas przejazdu: 3h 30 min.

W ramach linii 1388 w dalszym ciągu można dojechać do polskich miast, takich jak Chojnice, Gdańsk czy Gdynia. Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości