Wiadomości

Więcej udogodnień dla rowerzystów w Gorzowie

3 września 2019, 15:07, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się poprawą infrastruktury rowerowej w mieście. Chodzi o montaż 22 stojaków rowerowych, wybudowanie dwóch stacji naprawy rowerów czy budowę dwóch wiat rowerowych. Udogodnienia pojawią się m.in. w parku Kopernika czy parku Górczyńskim.

Gorzów staje się coraz bardziej przyjaznym miastem dla rowerzystów. W ostatnich miesiącach przybyło nowych ścieżek rowerowych, a kolejne są w trakcie budowy. Jednak same ścieżki rowerowe to nie wszystko. Władze miasta szukają właśnie firmy, która zajmie się poprawą infrastruktury rowerowej na terenie Gorzowa w ramach zdania ”Poprawa infrastruktury rowerowej na terenie miasta Gorzowa Wlkp.- budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Fabrycznej, na odcinku od ul. Towarowej do ul. Waryńskiego”.

Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do wtorku 10 września. Jeżeli uda znaleźć się wykonawcę, wówczas firma będzie musiała zająć się budową dwóch wiat rowerowych w parku Kopernika oraz przy rondzie św. Jerzego koło Nova Park. Budową dwóch stacji naprawy rowerów w parku Kopernika koło skateparku oraz w parku Górczyńskim koło fontanny. Dodatkowo wykonawca będzie musiał zamontować 22 sztuki stojaków rowerowych, które znajdą się w parku Kopernika koło skateparku, w parku Górczyńskim koło fontanny oraz przy rondzie św. Jerzego koło Nova Park.

Firma ponadto będzie musiała zająć się obniżeniem krawężników wraz z korektą nawierzchni chodników na przejazdach rowerowych przy ul. Szarych Szeregów i Obrońców Pokoju, ul. Górczyńskiej i Pluty (przejście podziemne), rondzie Piłsudskiego oraz rondzie św. Jerzego. W ramach inwestycji będzie musiała również pomalować przejazdy rowerowe na czerwono i wykonać oznakowanie poziome.

Wykonawca na przeprowadzenie inwestycji będzie miał 65 dni od dnia podpisania umowy, co oznacza że najpóźniej w listopadzie 2019 roku wszystkie prace powinny być zrealizowane.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości