Śmiertelne pobicie bezdomnego na Piaskach

3 września 2019, 13:45, ak
fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Gorzowie prowadzi postępowanie w sprawie śmierci bezdomnego 33-latka, który zmarł w szpitalu, po tym jak został pobity przed jednym ze sklepów na os. Piaski. Do tej pory sprawca nie został zatrzymany.

W sierpniu przed jednym ze sklepów znajdujących się przy ul. Bohaterów Westerplatte na os. Piaski w Gorzowie doszło do pobicia bezdomnego 33-latka. Na miejsce zostało wezwane pogotowie oraz policja. Niestety sprawca pobicia uciekł, zanim przyjechały służby.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy oraz całego ciała został zabrany przez pogotowie ratunkowe do gorzowskiego szpitala, gdzie w piątek 23 sierpnia zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie.

- W piątek 30 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Gorzowie zostało wszczęte postępowanie pod kątem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć. We wtorek 3 września przeprowadzono sekcję zwłok ofiary, która wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były poważne obrażenia czaszkowo-mózgowe, które spowodowały zgon – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Do tej pory mężczyzna, który skatował bezdomnego nie został zatrzymany. - Sprawca i ofiara znały się. Mężczyzna, który pobił Albina nie był osobą bezdomną. Zmarłemu należy się szacunek poprzez złapanie sprawcy. Albina na naszym osiedlu znali wszyscy - podkreśla mieszkaniec os. Piaski, który poinformował nas o tragicznym zdarzeniu.

Według artykułu 156 kodeksu karnego za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć grozi kara od 5 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości