Wiadomości

Osiem nowych siłowni plenerowych w Gorzowie

1 września 2019, 11:06, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Jeszcze w tym roku w ośmiu lokalizacjach na terenie Gorzowa powstaną siłownie plenerowe. Nowe miejsca do ćwiczenia pod chmurką powstaną m.in. w parku Kopernika, w parku 750-lecia czy przy ul. Fabrycznej. Miasto szuka obecnie firmy, która zajmie się budową siłowni.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg w ramach zadania „Budowa siłowni plenerowych na terenie miasta Gorzowa”. W ramach inwestycji ma zostać wybudowanych łącznie osiem siłowni plenerowych na terenie całego miasta. Zamówienie zostało podzielone na części, a miasto czeka na zgłoszenia firm do 16 września.

Pierwsze część zamówienia obejmuje budowę siłowni pod chmurką w trzech lokalizacjach na terenie miasta - przy ul. Fabrycznej, w parku 750-lecia oraz w parku Kopernika. Każda z siłowni będzie składała się z kilku urządzeń takich jak trenażer tricepsa, trenażer wiosłowania w pozycji siedzącej, trenażer mięśni naramiennych i klatki piersiowej, trenażer mięśni nóg i barków, trenażer mięśni klatki piersiowej i barków dla niepełnosprawnych. Oprócz tego zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci.

Druga część zamówienia obejmuje wykonanie pięciu siłowni plenerowych przy ul. Bazaltowej, Dąbroszyńskiej, Dowbora-Muśnickiego, Al. Konstytucji 3 Maja oraz w parku Słowiańskim. W tych siłowniach pojawią się urządzenia takie jak maszyna do wyciskania i wyciąg górny, prostowacz pleców i wioślarz, twister i steper, drabinka i wahadło, drążek i ławeczka oraz orbitrek. Będą również ławki i kosze na śmieci.

Natomiast trzecia część to roboty uzupełniające przy obecnych siłowniach plenerowych. Ważne jest to, że firma musi złożyć swoje oferty na wszystkie części zamówienia. Firma, która wygra przetarg będzie musiała wybudować nowe siłownie plenerowe do 6 grudnia 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości