Kolejne zmiany na Kazimierza Wielkiego

1 września 2019, 08:31, ak
fot. archiwum
Wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie w niedzielę 1 września wprowadza nową organizację ruchu na remontowanej drodze. Wszystko przez to, że zostanie otwarte skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Chodkiewicza. Nową trasą pojadą autobusy MZK.

W niedzielę 1 września wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Otwarte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Chodkiewicza, natomiast zamknięta zostanie droga wspomagająca odcinku od ul. Kukuczki do Okrzei oraz ciąg pieszy od Okrzei do Chodkiewicza.

W związku ze zmianami ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Kukuczki do Chodkiewicza będzie przejezdna w obu kierunkach, a od ul. Chodkiewicza do Roosevelta będzie drogą jednokierunkową w kierunku ul. Roosevelta. Podobnie będzie z drogą wspomagającą na tym samym odcinku.

Zamknięta dla ruchu zostanie droga wspomagająca na odcinku od ul. Kukuczki do ul. Okrzei. W miarę możliwości wykonawca robót zapewni dojazd mieszkańcom do posesji. Ponadto zostanie zamknięty ciąg pieszy na odcinku od ul. Okrzei do Chodkiewicza. W miarę możliwości wykonawca robót zapewni wjazd mieszkańcom do posesji.

W dalszym ciągu nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Czarnieckiego do Kukuczki. Dojazd do ul. Kukuczki będzie możliwy od ul. Kilińskiego i Kazimierza Wielkiego (drogi głównej).

Zmiany w funkcjonowaniu autobusów MZK

W związku z kolejnym etapem pracy na Kazimierza Wielkiego od niedzieli 1 września zmianie ulega trasa jazdy linii autobusowej T2 oraz 503 i 505. Autobusy do ul. Owocowej pojadą bez zmian, następnie zostaną skierowane na ul. Puszkina, gdzie pojawią się przystanki tymczasowe „Piaski” oraz „Puszkina. Autobus dalej pojedzie ul. Kazimierza Wielkiego i od przystanku „Sąd” przy ul. Mieszka I wrócą na stałe trasy. Przystanek „Chodkiewicza” przy ul. Kazimierza wielkiego zostanie tymczasowo zawieszony do chwili możliwości ponownego uruchomienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości