Tajemnicze samoloty nad Gorzowem [film i zdjęcia]

31 sierpnia 2019, 14:29, ak
Film i zdjęcia: czytelnik Robert
Cztery tajemnicze samoloty latały nad Gorzowem w sobotnie południe. Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się o co chodzi i z jakiej okazji maszyny pojawiły się na niebie nad naszym miastem. Okazało się, że wszystko z okazji Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych. Film przesłał do nas nasz czytelnik Robert.

W sobotnie popołudnie 31 sierpnia na niebie nad Gorzowem pojawiły się cztery samoloty akrobacyjne. Do portalu gorzowianin.com zgłaszali się czytelnicy, którzy dopytywali się co się stało i z jakiej okazji samoloty latają nad miastem. - Cóż to za okazja do takich pokazów samolotowych nad Gorzowem - pytała się pani Małgorzata. - Co to było - dopytywała się Pani Beata i Agata.

Okazało się, że na sobotę nad centrum Gorzowa została wyznaczona strefa lotów, która jest aktywna tylko dzisiaj i obowiązuje do wysokości 3000 ft, czyli około 914 metrów nad ziemią. A wszystko za sprawą obchodów 37. rocznicy Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych i uroczystości, które odbywały się na Starym Rynku.

Po godz. 13 na odbyła się również rekonstrukcja historyczna przedstawiająca demonstracje z gorzowskiego sierpnia 1982. Wówczas pięć tysięcy mieszkańców Gorzowa protestowało przeciwko stanowi wojennemu. W wyniku starć z milicją wiele osób zostało rannych, jeszcze więcej trafiło do aresztu.

Fotoreportaż


1/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

1/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

2/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

2/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

3/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

3/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

4/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

4/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

5/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

5/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości