Wiadomości

Tajemnicze samoloty nad Gorzowem [film i zdjęcia]

31 sierpnia 2019, 14:29, ak
Film i zdjęcia: czytelnik Robert
Cztery tajemnicze samoloty latały nad Gorzowem w sobotnie południe. Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się o co chodzi i z jakiej okazji maszyny pojawiły się na niebie nad naszym miastem. Okazało się, że wszystko z okazji Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych. Film przesłał do nas nasz czytelnik Robert.

W sobotnie popołudnie 31 sierpnia na niebie nad Gorzowem pojawiły się cztery samoloty akrobacyjne. Do portalu gorzowianin.com zgłaszali się czytelnicy, którzy dopytywali się co się stało i z jakiej okazji samoloty latają nad miastem. - Cóż to za okazja do takich pokazów samolotowych nad Gorzowem - pytała się pani Małgorzata. - Co to było - dopytywała się Pani Beata i Agata.

Okazało się, że na sobotę nad centrum Gorzowa została wyznaczona strefa lotów, która jest aktywna tylko dzisiaj i obowiązuje do wysokości 3000 ft, czyli około 914 metrów nad ziemią. A wszystko za sprawą obchodów 37. rocznicy Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych i uroczystości, które odbywały się na Starym Rynku.

Po godz. 13 na odbyła się również rekonstrukcja historyczna przedstawiająca demonstracje z gorzowskiego sierpnia 1982. Wówczas pięć tysięcy mieszkańców Gorzowa protestowało przeciwko stanowi wojennemu. W wyniku starć z milicją wiele osób zostało rannych, jeszcze więcej trafiło do aresztu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

1/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

2/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

2/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

3/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

3/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

4/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

4/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

5/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

5/5 Pokaz samolotów nad Gorzowem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości