• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Podwójny rocznik i więcej kursów autobusów MZK

30 sierpnia 2019, 15:20, ak
fot. archiwum
We wrześniu naukę w gorzowskich szkołach naukę rozpocznie prawie 22 tys. uczniów, z czego blisko 8 tys. w szkołach średnich. Dlatego też Miejski Zakład Komunikacji w związku z podwójnym rocznikiem w szkołach ponadpodstawowych będzie analizował potrzebę wprowadzenia dodatkowych kursów i dostosowania godzin odjazdów pod uczniów.

Od 2 września naukę w gorzowskich szkołach rozpocznie 21 648 uczniów, w tym w przedszkolach 4 408, w szkołach podstawowych 9 243, w szkołach średnich z uwagi na podwójny rocznik 7 997 uczniów. Tym samym w Gorzowie będzie funkcjonowało 29 przedszkoli, 20 szkół podstawowych i 25 szkół ponadpodstawowych. W związku z reformą oświaty swoją działalność zakończyły gimnazja: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 19 i Gimnazjum Sportowe nr 2.

Podwójny rocznik w szkołach średnich, to również spore wyzwanie dla komunikacji miejskiej. Od 2 września Miejski Zakład Komunikacji planuje wprowadzić dodatkowe kursy autobusów oznaczone jako „s”, czyli kursujące w dni nauki w szkole. Będzie to łącznie 7 dodatkowych autobusów, z czego aż 4 kursy bisowe – na przystanek podjadą dwa autobusy tej samej linii.

Wzmocnione kursy autobusów pojawią się na linii T2 o godz. 7.21 i 7.29 z przystanku AWF, na linii 126 o godz. 7.26 z pętli Dekerta oraz na linii 124 o godz. 7.27 z Ustronia. Dodatkowy autobus pojawi się również na linii 101 o godz. 7.25 ze Słowiańskiej oraz na linii 102 o godz. 7.30 z przystanku Czartoryskiego.

- Dodatkowo przez pierwszy tydzień roku szkolnego w dniach od 2 września do 6 września będziemy prowadzili obserwacje funkcjonowania komunikacji miejskiej, które pozwolą nam na jak najlepsze dostosowanie do zapotrzebowania na kursy. Również mieszkańcy mogą składać swoje wnioski o zmianę godzin odjazdów autobusów oraz wnioski o uruchomienie dodatkowych kursów – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Mieszkańcy Gorzowa mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje wysyłając maila na adres mzk@mzk-gorzow.com.pl lub dzwoniąc do sekcji planowania przewozów pod numer telefonu 95 7287 812 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości