81-letni mieszkaniec Gorzowa stracił 20 tys. zł

30 sierpnia 2019, 12:10
Kolejny senior z Gorzowa padł ofiarą oszustów. W czwartek do 81-letniego mieszkańca Gorzowa zadzwonili oszuści podający się za policjantów. Przekonali mężczyznę, że bierze udział w policyjnych działaniach i pod pretekstem pomocy wysłali go do banku, aby wypłacił oszczędności.

Oszuści chcący wyłudzić pieniądze od starszych osób stosują coraz bardziej wymyślne metody i wykorzystują wrażliwość starszych osób, wzbudzają poczucie zagrożenia i strach. Niestety osoby starsze są podatne na manipulacje i łatwo wierzą w najróżniejsze historie.

Kolejną ofiarą oszustów stał się 81-letni mieszkaniec Gorzowa. W czwartek 29 sierpnia do seniora zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Podczas rozmowy tłumaczył seniorowi, że będzie wykonywał sprawy służbowe związane z pracownikiem banku.

- Senior czekał przed budynkiem, gdzie miał zgłosić się do niego inny policjant. Starszy pan zachowywał się zgodnie ze wskazaniami. Kiedy przyszedł do niego fałszywy policjant otrzymał kolejne instrukcje. Miał iść do banku aby wypłacić pieniądze z konta. Tak też zrobił. Po wyjściu z banku zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przekazał oszustowi ponad 20 tys. złotych – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dopiero po powrocie do domu 81-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów i sprawę zgłosił policjantom.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->