Wiadomości

Zaatakował maczetą, nie trafił do aresztu

28 sierpnia 2019, 15:01
fot. Lubuska policja
32-letni mieszkaniec Gorzowa, który zaatakował maczetą dwóch mężczyzn został wypuszczony na wolność. Wszystko przez to, że sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W ubiegły czwartek 22 sierpnia na parkingu przy ul. Szarych Szeregów i Kutrzeby doszło do brutalnego ataku maczetą. Wówczas 32-latek zaatakował i ranił maczetą dwóch mężczyzn, którzy trafili do szpitala. Jeden z poszkodowanych mężczyzn ma pocięte plecy, drugi pocięte dłonie, ponieważ próbował się zasłonić przed atakiem.

Napastnik został zatrzymany przez policjantów, a następnie przesłuchany. 32-latek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co grozi do 5 lat więzienia. Prokurator złożył wniosek o tymczasowy, 3-miesięczny areszt dla mężczyzny.

- Prokurator prowadzący sprawę złożył wniosek o areszt, jednak Sąd Rejonowy w Gorzowie nie uwzględnił tego wniosku. Przez co mężczyzna został wypuszczony na wolność. Dlatego też prokurator złożył zażalenie na decyzję o braku aresztu. Teraz to Sąd Okręgowy w Gorzowie podejmie decyzję w tej sprawie i zdecyduje czy wniosek o tymczasowy areszt zostanie ponownie rozpatrzony – tłumaczy Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Napastnik oraz ofiary znały się. Tłem tego całego zajścia była sprawa karna, gdzie osoby pokrzywdzone występują jako osoby podejrzane. Natomiast zawiadomienie w tamtej sprawie złożył właśnie 32-latek. Atak maczetą był próbą rozwiązania konfliktu na własną rękę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości